Konsultacja trychologa

Trycholog to lekarz medycyny specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy, takich jak: przetłuszczanie się włosów i skóry głowy, łojotok, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łysienie na tle androgenowym. Trycholog zajmuje się również poprawą stanu i struktury włosów. W języku greckim słowo “trikhos” oznacza  “włos”.

 

W czasach, w których mierzymy się z wirusem SARS-Cov-19 i jego skutkami –  problemem wypadania włosów stał się zjawiskiem powszechnym. Przyczyny jak i przebieg tej choroby jest rożny i zależy od wielu czynników. Włosy osłabiają się z uwagi na przebytą chorobę, stres, środowisko w którym żyjemy, a także żywność, jaką na co dzień spożywamy. Problemy z chorobami skóry głowy oraz wypadaniem włosów określane są obecnie jako “choroby cywilizacyjne”.

W Vitamedicum konsultacje trychologiczne przeprowadza lek. med. Agnieszka Podołowska, absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii dla lekarzy w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Lek. med. Agnieszka Podołowska jest certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej i członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Swoją wiedzę zdobywa i wciąż pogłębia na licznych szkoleniach i warsztatach.

JAK WYGLĄDA BADANIE TRYCHOLOGICZNE?
WSKAZANIA
Umów wizytę online
Cena konsultacji: 150 zł