Konsultacje trychologiczne

Happy handsome young guy combing smooth brown hair with fingers at mirror in bathroom, looking at reflection with toothy smile. Man satisfied with haircare cosmetic product, enjoying bath routine

Trychologia, czyli nauka o włosach  jest dziedziną leżącą na pograniczu nauk medycznych i estetycznych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób owłosionej skóry głowy i włosów oraz szeroko rozumianą pielęgnacją, która ma na celu poprawę jakości skóry głowy, włosów. Ta z pozoru wąska specjalizacja wymaga ogromnej wiedzy, gdyż  do postawienie właściwej diagnozy i skutecznego usunięcia problemu niezbędna jest znajomość m.in. dermatologii, endokrynologii, dietetyki, patofizjologii, psychologii oraz kosmetologii. Bardzo ważne jest również ustalenie współistniejących chorób, zaburzeń czy niedoborów.

W Vitamedicum konsultacje trychologiczne przeprowadza lek. med. Agnieszka Podołowska, absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii dla lekarzy w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Lek. med. Agnieszka Podołowska jest certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej i członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

JAK WYGLĄDA BADANIE TRYCHOLOGICZNE?
WSKAZANIA

POLECANE ZABIEGI WZMACNIAJĄCE WŁOSY:

  • mezoterapia skóry głowy
  • osocze bogatopłytkowe
  • peptydowa terapia włosów DR CYJ Hair Filler
  • karboksyterapia skóry głowy
  • dermapen
  • kroplówki poprawiające kondycję skóry głowy i włosów