W naszej klinice przyjmuje dwóch dietetyków!

Dietetyk- Rafał Baran

Rafał Baran to dyplomowany dietetyk oraz absolwent krakowskiego AWF. Specjalista z przeszło 15-letnim doświadczeniem w dietetyce sportowej i klinicznej ze specjalizacją w autoimmunologi, zaburzeniach hormonalnych i diabetologicznych, a także w zakresie zaawansowanych metod treningowych i suplementacji. Wykładowca, trener i szkoleniowiec m.in. w Europejskim Centrum Sportu oraz trener klasy mistrzowskiej. Nadzorował i tworzył programy dietetyczno-suplementacyjne licznych zawodowych sportowców, Piłki nożnej Bundesligi i polskiej Ekstraklasy, MMA , itd.
Na swoim koncie posiada również liczne sukcesy jako trener i dietetyk mistrzów sportów sylwetkowych (złotych medalistów świata, Europy i Polski). Indywidualną praktykę dietetyczną łączy obecnie z funkcją dietetyka i doradcy suplementacyjnego drużyny Ekstraklasy - Wisły Kraków.
Jako dietetyk kładzie nacisk przede wszystkim na interdyscyplinarne i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Jesteś zainteresowany? Umów wizytę!

Mgr Rafał Baran

Dietetyk- Aleksandra Swiatczak-Szulc

Ukończyła studia na kierunku Dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. I stopień uwieńczony został nowatorską pracą licencjacką o tytule: „Dieta w autyzmie wczesnodziecięcym”, natomiast tytuł magistra o specjalizacji dietetyk kliniczny zdobyła autorskim badaniem eksperymentalnym: „Poszukiwanie wariantów genetycznych, markerów predysponujących do wystąpienia raka jelita grubego u członków rodzin z rodzinnym obciążeniem”. Mając świadomość odpowiedzialności profesji, rzetelną wiedzę pozyskuje dzięki licznym konferencjom naukowym, czerpiąc z doświadczenia i mądrości znaczących person dla świata medycyny i dietetyki. Posiada kompleksowe przygotowanie do profesjonalnej pracy z pacjentem oraz udzielania pomocy w bardzo szerokim zakresie chorób dietozależnych. Jest absolutną zwolenniczką holistycznego podejścia do pacjenta, co jest szczególnie istotne w budowaniu relacji , wpływając na sukces dietoterapii. Za cel stawia sobie, by pacjent poczuł się zaopiekowany, odczuł, że jest w centrum uwagi, a trudności związane ze zmianą nawyków żywieniowych nie są jego problemami, a jedynie doświadczeniami, z których można wyciągnąć ważną życiową lekcję. Wiedza z zakresu psychologii oraz interpersonalne umiejętności pomagają wspierać pacjentów w odbudowie motywacji i przywracaniu wiary we własne możliwości. „Doświadczenie i obserwacja ludzi uświadomiły mi, jak ważne jest kompleksowe podejście do pacjenta i pozwoliły zrozumieć, że problemy żywieniowe, to jedynie objaw zaburzeń organizmu, które wyeliminować można znając ich źródło. Przekazywanie wiedzy popartej rzetelnymi danymi literaturowymi oraz nieustanne wspieranie pacjentów w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych jest moim nadrzędnym celem.” Mając świadomość, w jakim stopniu aktualna wiedza i ciągłe doskonalenie swoich kwalifikacji są istotne dla sukcesu pacjentów, w swojej praktyce bazuje na wytycznych polskich i światowych opiniotwórczych towarzystw naukowych. Współpraca z lekarzami o różnorodnej specjalizacji zapewnia profesjonalne podejście do pacjenta i jego problemów.

Jesteś zainteresowany? Umów wizytę!

Mgr Aleksandra Swiatczak-Szulc

pl_PLPolish
pl_PLPolish