Zadzwoń do nas - 12 333 70 00 lub 663 660 096
Osocze bogatopłytkowe
Starzenie się skóry to naturalny proces, który polega na spowolnieniu odnowy komórek i zmniejszeniu ich biologicznej aktywności. Mimo że nie można tego całkowicie zahamować, istnieją skuteczne sposoby na to, aby spowolnić zmiany zachodzące w naszym organizmie i wyglądzie. Jednym z najbardziej popularnych jest zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe, inaczej określany mianem “wampirzego liftingu”. Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym wykonuje się w celu rewitalizacji skóry, poprawy jej elastyczności i nawilżenia. “Wampirzy lifting” przywraca skórze jędrność i prawidłowy koloryt, odżywia ją, regeneruje i uelastycznia. Metoda redukuje objawy starzenia skóry, spłyca zmarszczki mimiczne i tzw. “kurze łapki”, niweluje cienie pod oczami. Za pomocą terapii osoczem bogatopłytkowym można leczyć rozstępy skórne, blizny i blizny potrądzikowe, czy zapobiegać problemom związanym z wiotczeniem skóry.
Pozyskane z krwi Pacjenta osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, w którym znajdują się skoncentrowane płytki krwi w bardzo dużym stężeniu. Podanie płytek krwi w formie mezoterapii igłowej pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i uruchamia proces regeneracji skóry. Zabieg poprawia mikrokrążenie i znacząco odżywia skórę. Może być wykonywany na każdą partię ciała (twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, dłonie, ramiona, brzuch, kolana).
Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi od Pacjenta. Trafia ona do specjalnych probówek, które następnie umieszcza się w urządzeniu umożliwiającym jej odwirowanie. Dochodzi wtedy do oddzielenia leukocytów i erytrocytów od osocza z płytkami krwi. W ten sposób uzyskuje się preparat nazywany osoczem bogatopłytkowym, które wstrzykuje się bezpośrednio w miejsce zabiegowe, w formie mezoterapii igłowej.


Wskazania:
- wiotka skóra
- zmarszczki, “kurze łapki”
- cienie pod oczami
- łysienie
- blizny
- blizny potrądzikowe
- rozstępy
- skóra zmęczona
- skóra odwodniona
Efekty:
- rewitalizacją skóry
- wygładzenie zmarszczek oraz fałd
- poprawa napięcia skóry
- ujędrnienie skóry
- poprawa kolorytu skóry
- zniwelowanie blizn
- zahamowanie łysienia
- szybsze gojenie ran
- nawilżenie skóry
Przeciwwskazania:
- choroby nowotworowe
- choroby krwi
- ciąża i karmienie piersią
- opryszczka
- zaburzenia pracy wątroby
- choroby autoimmunologiczne
Zalecenia pozabiegowe:
- stosowanie miejscowe kremu z witaminą K, arniki lub maści z heparyną
- unikanie dużego wysiłku fizycznego przez okres do dwóch dni po zabiegu
- unikanie promieni UV do siedmiu dni po zabiegu
- profilaktycznie stosowanie kremów z wysokim filtrem UV – 50 SPF
