DOBRODZIEJSTWO DOTYKU

Masaż jest formą oddziaływania na organizm za pomocą bodźców mechanicznych, przy biernym zachowaniu masowanego. To bardzo relaksujący zabieg fizjoterapeutyczny, polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek, inaczej “zespół ruchów wywierających w określonym tempie ucisk na tkanki Pacjenta, przy użyciu odpowiedniej siły, zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek oraz naczyń krwionośnych i limfatycznych”. Masaż znajduje zastosowanie w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób z zakresu ortopedii, neurologii, ginekologii, pediatrii i chorób wewnętrznych. Z uwagi na sposób przeprowadzania zabiegu, jest jedną z najbardziej skutecznych metod fizjoterapii. Jak bowiem powszechnie wiadomo, dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką znamy. Odpręża i wpływa pozytywnie na naszą psychikę. Dodatkowo regeneruje ciało, działając jak lekarstwo na kontuzje i problemy zdrowotne.  A przy tym wszystkim masaż jest niezwykle przyjemnym zabiegiem, uwielbianym przez wszystkich naszych PACJENTÓW!

KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z MASAŻU?

  • przy zmęczeniu ogólnym,
  • przy wzmożonym napięciu nerwowym,
  • w trakcie odchudzania,
  • podczas walki z cellulitem,
  • przy problemach ze snem,
  • w przypadku bólu głowy,
  • przy dolegliwościach bólowych pleców,
  • w przypadku bólu kończyn.
W Vitamedicum, fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem wykonują dla Państwa profesjonalne masaże, dobrane do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta!
rsz_masaz_4

Proponujemy:

Masaż klasyczny

Najbardziej rozpowszechniony rodzaj masażu. Może być całościowy, lub częściowy (obejmujący wybraną partię ciała). Ma szerokie zastosowanie: relaksuje, odpręża i niweluje negatywne skutki stresu. Odpowiednio wykonany może mieć działanie kojące lub pobudzające. Może także działać jak lekarstwo: zmniejsza napięcie mięśni, ma działanie przeciwbólowe. Dodatkowo poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację. Stosowany regularnie ułatwia pozbywanie się tkanki tłuszczowej.

Masaż twarzy

Zwiększa ukrwienie skóry, redukuje i spłyca zmarszczki oraz odpręża mięśnie mimiczne zmęczone nieustannym używaniem. Masaż twarzy znacząco poprawia wygląd skóry i widocznie ją odmładza. Poprawia bowiem krążenie krwi, odprowadzając nadmiar limfy, przez co redukuje opuchliznę i cienie pod oczami. Skutecznie pomaga utrzymać mięśnie twarzy tak, aby zachowały one swoją symetrię i nie opadały wraz z upływem czasu. Jest doskonałym sposobem na utrzymanie odpowiedniego owalu twarzy oraz jędrności skóry. Połączony z zabiegiem kosmetycznym może sprawić, że używany preparat zostanie wchłonięty głębiej i lepiej rozprowadzony w skórze.

Masaż leczniczy

Wykonywany w przypadku kontuzji, czy schorzeń aparatu ruchu. Ten typ masażu rewelacyjnie wspomaga klasyczne leczenie, działając przeciwbólowo, odprężająco i regenerująco. Poprawia ukrwienie wybranych miejsc  i zwiększa elastyczność tkanek. Często poprzedzany jest aplikacją żelu z lekarstwem, lub okładem rozgrzewającym daną cześć ciała.

Masaż mięśniowo - powięziowy

Technika masażu powięziowego opiera się na koncepcji taśm anatomicznych stworzonych przez Tomasa Myjersa. Jest to głęboki masaż powięzi i mięśni, który umożliwia dotarcie do prawdziwego źródła bólu, napięć oraz blokad emocjonalnych. Zmienia strukturę tkanek, ich długość i  elastyczność, dając uczucie rozluźnienia. Zwiększa  zakres ruchów, zmniejsza dolegliwości bólowe, odpręża i koi. Poprawia prawidłowe ułożenie nerwów, powięzi, mięśni, stawów kręgosłupa i stawów obwodowych, przez co przyczynia się do uzyskania właściwej postawy. Dodatkowo wspomaga pracę wszystkich organów i układów (w tym krwionośnego, limfatycznego, hormonalnego) oraz wzmacnia proces oczyszczania organizmu z toksyn, przez co wpływa na osiągnięcie równowagi w całym organizmie.

Masaż relaksacyjny

Skierowany jest do osób zmęczonych, przepracowanych oraz nadmiernie pobudzonych.  Jego zadaniem jest wyciszenie ciała, umysłu i “ukojenie zmysłów”. Pod jego wpływem uspokaja się rytm serca, spada ciśnienie krwi, a Pacjent odczuwa błogi stan relaksu i rozluźnienia. Zaletą masażu relaksacyjnego jest usprawnienie krążenia krwi poprzez pobudzenie układu krążenia, zniwelowanie uczucia ciężkości, rozluźnienie całego ciała, odprężenie, eliminacja stresu oraz wyciszenie.

Masaż gorącymi kamieniami

To masaż relaksacyjny, wykonywany przy użyciu  ciepłych kamieni bazaltowych. Bazalt jest ciemną, zastygłą lawą wulkaniczną dobrze utrzymującą ciepło i łatwo oddającą je ciału. Dzięki różnym kształtom i rozmiarom, kamienie dokładnie przylegają do rozmasowanych wcześniej partii ciała,  zapewniając błogie ciepło i ukojenie. Masaż rozluźnia napięte mięśnie, koi nerwy, wprowadza w stan wyciszenia i pełnego relaksu. Dodatkowo pobudza krążenie krwi, sprzyjając lepszemu odżywieniu i ujędrnieniu skóry oraz korzystnie wpływa na układ odpornościowy i nerwowy. Zabieg łączy w sobie zalety akupresury, aromaterapii i leczenia ciepłem.

Drenaż limfatyczny

To niezwykle przyjemny rodzaj delikatnego masażu, który usprawnia przepływ limfy w organizmie. Ułatwia likwidację obrzęków wywołanych problemami z krążeniem i zatrzymywaniem wody w organizmie. Poprawia krążenie krwi, szybko redukując opuchnięcia i obrzęki. Jest niezastąpionym zabiegiem dla osób borykających się z problemem obrzęków kończyn dolnych.

Masaż bańką chińską

Jest to rodzaj masażu, określany jako terapia próżniowa (vacuum). Do wytworzenia podciśnienia wykorzystujemy bańki chińskie, które wskutek rozrzedzenia w ich wnętrzu powietrza –  przyczepiają się do skóry i powodują jej zassanie. Podciśnienie wytworzone w bańce w sposób mechaniczny podrażnia znajdujące się w skórze receptory. Terapia polega na przekrwieniu obszaru zabiegowego, co skutkuje poprawą krążenia, likwidacją opuchnięć i obrzęków, spaleniem tkanki tłuszczowej, likwidacją cellulitu oraz widocznym ujędrnieniem skóry. Działa jak drenaż limfatyczny, wspomagając pozbywanie się toksyn z organizmu, zmniejszając obrzęki i przyspieszając przemianę materii. Spektakularne efekty daje w połączeniu z zabiegiem ICOONE, zdrową dietą i treningami.

Masaż sportowy

Skierowany do osób aktywnych. Przyspiesza regenerację organizmu po ciężkim wysiłku i przygotowuje ciało do kolejnego intensywnego okresu treningowego. Dodatkowo rozluźnia mięśnie, ułatwiając wykonywanie ćwiczeń w pełnym zakresie ruchu. Ma również działanie przeciwbólowe i jest jednym z elementów zapobiegania kontuzjom. Ponadto pomaga zmniejszać efekty przetrenowania, czyli bezsenność, pobudzenie i wysoki poziom hormonów stresu we krwi.

Masaż stóp

Szczególnie polecany jest osobom aktywnym, bądź wykonującym pracę w pozycji stojącej. Fizjoterapeuta wykorzystuje techniki akupresurowe (miarowy, wyważony ucisk) w połączeniu z delikatnym ruchami “głaszczącymi”. Masaż jest niezwykle przyjemny, odprężający i  relaksujący. Łagodzi napięcia i koi nerwy. Wykonywany spokojnymi i rytmicznymi ruchami niweluje stres i wspaniale odpręża. Dodatkowo pomaga w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu, przywraca właściwe ciśnienie krwi oraz prawidłowy rytm serca. Ze względu na swoje właściwości relaksacyjne jest idealnym rozwiązaniem w walce z bezsennością dla osób narażonych na stres.

Masaż odchudzający

Jego zadaniem jest rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej i ułatwienie wchłaniania tłuszczu. Przyspiesza krążenie krwi i limfy oraz dotlenia mięśnie, przez co przyspiesza przemianą materii. Pomaga w pozbyciu się z organizmu nadmiaru wody, likwidując opuchnięcia. Może był łączony z zabiegami ICOONE, które szybko i skutecznie spalają nadmiar tkanki tłuszczowej.

Masaż mankietami BOA

To pneumatyczny masaż nóg, przy użyciu profesjonalnych “nogawek”.  Recovery Pump  to 8-komorowe, sekwencyjnie pompowane mankiety do regeneracji sportowej i drenażu limfatycznego. Dzięki sekwencyjnej przerywanej pneumatycznej kompresji, powodują zwiększenie przepływu krwi żylnej i limfy. Intensywnie przyspieszają usunięcie metabolitów z tkanek miękkich, obniżając uczucie bólu mięśniowego i zmęczenia. Skutecznie poprawiają krążenie, wspomagają regenerację  i łagodzą bóle mięśni spowodowane nadmiernym wysiłkiem. Zabieg usprawnia przepływ limfy, szybko i skutecznie likwidując opuchnięcia i obrzęki. Ten rodzaj masażu polecany jest szczególnie po złamaniach, czy zwichnięciach kończyn dolnych oraz osobom walczącym z uporczywym cellulitem.

PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU
HISTORIA MASAŻU
CZYM JEST POWIĘŹ ORAZ JAKĄ PEŁNI FUNKCJĘ