Botoks

Każda kobieta zdaje sobie sprawę iż zmarszczki to niestety tylko kwestia czasu i nie można uchronić się przed ich powstawaniem wyłącznie zdrowym stylem życia, drogimi kremami, czy dietą. Walka ze zmarszczkami nie należy  do najłatwiejszych, z pomocą przychodzą jednak zabiegi medycyny estetycznej –  w szczególności te, które wykorzystują paraliżujące działanie toksyny botulinowej ( potocznie zwanej botoksem). Botoks jest używany w celach estetycznych i leczniczych. Samo wstrzyknięcie botoksu jest procedurą dosyć szybką, dzięki której wiele kobiet ma szansę cieszyć się wymarzoną, gładką skórą na czole albo wokół oczu. 

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Toksyna botulinowa jest aplikowana przez lekarza na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce, tak aby działała ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 20 minut, nie jest bolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednakże najlepiej widać je po upływie około tygodnia. Niestety nasz organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając nowe włókna nerwowe. Aby więc utrzymać satysfakcjonujące efekty, zabieg należy powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po około 6 miesiącach, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.

PRZECIWWSKAZANIA
  • ciąża i okres karmienia, 
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (głównie białka – albuminy), 
  • schorzenia zapalne skóry, 
  • zaburzenia krzepnięcia krwi, 
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, 
  • zażywanie antybiotyków aminoglikozydowych, lub leków rozkurczowych. 
LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Toksyna botulinowa zmniejsza wydzielanie potu poprzez zablokowanie przewodzenia miedzy nerwem, a gruczołem potowym. Efekt utrzymuje się 4-6mc,
przy pierwszym podaniu może być to 3,5 miesiąca, jednak każde następne zabiegi mają zwykle dłuższy czas działania.

ILE ZABIEGÓW I JAK CZĘSTO?

Efekt utrzymuje się 4-6mc, zabieg poprawia kondycje skóry, po zabiegu unikamy silnego przegrzania przez okres 2 tygodni (np. opalanie się kilka godzin, gotowanie nad parą wodną), jest to metoda bezpieczna. Toksyna otulinowa osłabia prace mięśni mimicznych, przez co skóra nie jest zgniatana w miejscu, gdzie pojawiły się zmarszczki i może się ona zregenerować – dzięki temu zmarszczki będą płytsze.