Hydrokolonoterapia

Irygacja czyli oczyszczanie jelita grubego przy pomocy specjalistycznej aparatury, opracowanej przez inżynierów Amerykańskiej Agencji Badań Kosmicznych NASA. Zabieg ten znajduje zastosowanie w terapii szeregu dolegliwości o przewlekłym charakterze. Jest doskonałym zabiegiem w profilaktyce nowotworów, szczególnie raka jelita grubego. Wspomaga także proces odchudzania.

Jelito grube jest narządem pełniącym kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia. Do końcowego odcinka układu pokarmowego trafiają niestrawione resztki pokarmu oraz produkty przemiany materii, które po wchłonięciu wody i minerałów, usuwane są z organizmu. W jelicie grubym obecne są także bakterie tworzące fizjologiczną florę bakteryjną, niezbędne do wchłaniania niektórych witamin i składników odżywczych.
Wszelkie procesy zaburzające prawidłowe funkcjonowanie okrężnicy, mogą prowadzić do zachwiania naturalnej równowagi organizmu i przyczynić się do wystąpienia wielu chorób, zarówno ostrych, jak i przewlekłych.

Hydrokolonoterapia umożliwia przepłukanie wodą i skuteczne oczyszczenie całego jelita grubego. W trakcie zabiegu z jelita usuwane są zalegające resztki pokarmowe, toksyny, złogi, drożdżaki, konserwanty, pasożyty, resztki leków, a także kamienie kałowe i żółciowe.

Zabieg ten poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego poprzez pobudzenie motoryki jelit oraz sprzyjanie odbudowaniu prawidłowej flory bakteryjnej. Zapobiega wchłanianiu z jelita grubego do krwi toksyn i szkodliwych substancji, które mogą powodować problemy takie jak alergie, nieświeży oddech, trądzik.

ZARAZ PO ZABIEGU ODCZUWALNE SĄ:
  • uczucie lekkości
  • przypływ energii
  • zmniejszenie obwodu brzucha
DŁUGOFALOWE KORZYŚCI Z PRZEPROWADZENIA HYDROKOLONOTERAPII TO:
  • poprawa motoryki układu pokarmowego bez stosowania środków farmakologicznych
  • skuteczne zwalczanie wzdęć i zaparć
  • usuwanie złogów, toksyn, śluzu, drożdżaków, kamieni kałowych i śluzowych
  • poprawa procesów trawienia i wchłaniania składników odżywczych
  • wspomaganie procesu odchudzania