Borelioza to częsta wielonarządowa choroba wywoływana przez bakterie należące do krętków. Jest najczęstszą z chorób przenoszonych przez kleszcze. Większość z pacjentów nie miało typowego dla boreliozy rumienia wędrującego i nie pamięta nawet ukąszenia przez kleszcza. Objawy boreliozy są różnorodne, niespecyficzne i często mylone z innymi chorobami.

Do najczęstszych objawów boreliozy należą:
– nawracająca gorączka, poty, dreszcze,
– zmiany masy ciała,
– przewlekłe zmęczenie, słaba wytrzymałość fizyczna,
– bezsenność,
– częste bóle gardła, jąder, bioder,
– drętwienie kończyn, palców, języka,
– tiki mięśni twarzy,
– wędrujące bóle mięśni i stawów,
– opuchlizna stawów,
– zaburzenia widzenia (plamy, zawężenie pola widzenia, nadwrażliwość na światło),
– zaburzenia orientacji, problemy z koncentracją, otłumanienie
– zmienność nastroju (depresja, drażliwość),
– zaburzenia rytmu serca (skoki pulsu, ciśnienia, bloki serca i inne arytmie),
– zaburzenia słuchu (dzwonienie, nadwrażliwość na dźwięki),
– zaburzenia pamięci.

W Vitamedicum oferujemy szeroki wachlarz badań na boreliozę i choroby współtowarzyszące. Wszystkie badania w naszej placówce wykonywane są przez doświadczony i wykwalifikowany personel medyczny. W naszej placówce łączymy leczenie antybiotykoterapią z ozonoterapią. Ozon ma właściwości bakterio, wiruso i grzybobójcze. Poprawia dotlenienie organizmu, podnosi odporność i zapobiega grzybicy, która w trakcie przyjmowania dużych dawek antybiotyku staje się poważnym zagrożeniem i może powodować nasilenie objawów pomimo prowadzonego skutecznego leczenia. Ozon działa leczniczo na wszelkie stany zapalne, dodaje energii oraz poprawia kondycję organizmu.

[mk_button corner_style=”full_rounded” size=”large” url=”https://vitamedicum.pl/cennik/lekarze-specjalisci/”]Jesteś zainteresowany ?
Zobacz nasze ceny ![/mk_button]