Wypełnianie zmarszczek i ust

ILE ZABIEGÓW I JAK CZĘSTO?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja w naszym organizmie. Ten używany do wypełniania zmarszczek
zmodyfikowano tak, by miał konsystencję żelu, dzięki temu wypełnia miejsca, gdzie brakuje
tkanek. W okolicy ust uzyskujemy dodatkowo efekt nawilżenia. Efekt utrzymuje się zależnie od
okolicy – usta 8-10 miesięcy, bo jest to okolica dynamiczna, policzki rok lub nawet 1,5 roku. Ilość
preparatu dobierana jest na konsultacji tak, żeby efekt był naturalny.

wypełniacze są powszechnie używane w medycynie estetycznej, pozwalają na przywrócenie młodego wyglądu w bezpieczny i szybki sposób. Większość wypełniaczy jest w stanie spłycić zmarszczki i bruzdy w 30 minut. Efekty w wielu przypadkach są spektakularne i pozwalają na przywrócenie młodzieńczego, zdrowego wyglądu i promiennej, gładkie cery. Wypełniacze działają w inny sposób niż botoks, który rozluźnia mięśnie znajdujące się pod zmarszczkami na skórze. Działanie wypełniaczy polega natomiast na wygładzeniu samych zmarszczek, dzięki czemu stają się one praktycznie niewidoczne. Wypełniacze znajdują zastosowanie także w celu modelowania i zwiększenia objętości niektórych partii twarzy, np. policzków, brody, skroni czy ust. Wykorzystuje się je także do korekty doliny łez i podkrążonych oczu.

PRZECIWWSKAZANIA

Ogólnymi przeciwwskazaniami dla zabiegów z zastosowaniem wypełniaczy są: przebyta ciężka reakcja alergiczna lub wstrząs anafilaktyczny, zaburzenia krzepnięcia i nadwrażliwość na któryś ze składników preparatu. Stany zapalne, takie jak pryszcze, krosty czy wysypka w miejscu, które ma być poddane zabiegowi również są przeciwwskazaniem dla tej metody terapii.

Nie należy wykonywać iniekcji z wypełniaczy u kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób z chorobami nowotworowymi i schorzeniami autoimmunologicznymi, przy zaostrzeniach chorób przewlekłych. Skłonność do tworzenia się bliznowców także jest przeciwwskazaniem dla stosowania wypełniaczy.

Do względnych przeciwwskazań należą: niedawne stosowanie aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub suplementów ziołowych, które mogą wpływać na procesy krzepnięcia krwi.